V dubnu přípravka ukončila plavecký kurz. Poslední plavání jsme oslavili zmrzlinou.
23.4. na Den Země jsme vyrazili do přírody. Cestou z petrklíčové louky jsme posbírali odpadky a udělali tak dobrý skutek. Celý měsíc jsme věnovali ochraně přírody, recyklohraní, děti si uvědomovaly význam přírody pro život.
Koncem dubna nás čekal program v knihovně ve Velké Hleďsebi na téma čarodějnice, který děti absolvovaly v kostýmech.
Na květen jsme připravili besídku pro rodiče. Děti zazpívaly, zarecitovaly, zatančily a předvedly ukázky výtvarných prací a na závěr předaly každému drobný dáreček.
I přípravka se zúčastnila celoškolního ekoprogramu Oko Země v kulturním domě.
Za kulturou jsme se vypravili do divadla v Mar. Lázních, kde jsme shlédli líbivé představení a po cestě zpět se posilnili lázeňskou oplatkou.
Do kulturního domu v Drmoulu zavítalo divadlo Lesíček.
Počasí nám přálo a tak jsme konečně mohli mít celodenní výuku v přírodě, což máme všichni rádi. Cestou na Panský vrch pozorujeme přírodu, určujeme rostliny a vnímáme změny. U Panské kyselky jsme ochutnali pramen, postavili domečky pro lesní skřítky a cestou zpět posbírali odpadky. Určitě to nebyla naše poslední lesní škola.
Na Den dětí se chystáme na zmrzlinu do Velké Hleďsebe, kde si děti užijí dětské hřiště.
Na červen máme naplánované divadlo v MŠ a školní rok zakončíme v hospodářství Zahrádka, kde nás čeká lákavý program s odměnou.
Věříme, že budou mít děti na přípravku pěkné vzpomínky a nám nezbývá než jim popřát dobrý start do 1. třídy:)
S přípravkou se loučí Karin Lazurová a Petra Benešová.
