Základní škola a Mateřská škola Drmoul

2. třída - jaro 2024

Vynášení Smrtky 

V pondělí 18. března se spojili žáci školy a školky a společně konečně vynesli zimu ze vsi. Ve třídě si každý vyrobil malou Smrtku a v družině spolužáci vytvořili hlavní - velikou. U rybníka za vsí jsme všechny úspěšně spálili a přinesli do obce jaro v podobě ozdobených líteček.

Beseda s PČR

V úterý 19.března v naší třídě proběhla beseda s policistkou Julií Gladovskou na téma Bezpečně doma aneb nikdo nemá ubližovat druhému. Dozvěděli jsme se co je to násilí a jaké druhy násilí rozlišujeme. Už také víme, co máme dělat, když nás trápí, co se děje doma.

Muzeum Mariánské Lázně – historie výroby oplatek

Ve čtvrtek 18. dubna jsme se vypravili do muzea v Mariánských Lázních, kde jsme poznali historii výroby lázeňských oplatek. V divadelní scénce jsme se smáli kuchtíkovi z kláštera Teplá, který dostal za úkol pohostit důležité pány dezertem, a tak vlastně omylem vznikla první sladká oplatka. Postupně začali cukráři z Mariánských Lázní tyto oplatky péci nejen s oříškovou náplní, ale třeba i čokoládové. Nyní už známe tajemství receptu takové oplatky, vyrobili jsme si každý svůj návrh krabičky a pochutnali jsme si na sladké odměně. Výlet za poznáním lázeňských oplatek se nám moc líbil.

Kalendář akcí

Kontaktovat zaměstnance

Odesláním formuláře souhlasíte s ochranou osobních údajů.

Zavřít